ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1957543
*
nr 195 7543
Spegel
Triptyk, 1920-tal, L.130 H.76
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 13:31:04
1
800 kr
22/11 14:09:18
2
850 kr
22/11 18:31:28
3
900 kr
22/11 18:59:09
4
1.100 kr
25/11 15:31:07
5
1.000 kr
25/11 15:32:02
5
1.100 kr
25/11 15:48:43
6
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar triptyk
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 195 7543
Spegel
Triptyk, 1920-tal, L.130 H.76
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 13:31:04 | 1 | 800 kr |
22/11 14:09:18 | 2 | 850 kr |
22/11 18:31:28 | 3 | 900 kr |
22/11 18:59:09 | 4 | 1.100 kr |
25/11 15:31:07 | 5 | 1.000 kr |
25/11 15:32:02 | 5 | 1.100 kr |
25/11 15:48:43 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar triptyk
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53